Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AIDPK3464D1ZN
Call 08043816375 84% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Architectural, Stairways, Drainage, Industrial, Walkways, Flooring systems |
View Complete details
| Thickness | Upto 1mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage, Grating Fence, Flooring systems, Stairways, Walkways, Architectural, Industrial |
View Complete details
| Thickness | Upto 1mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Walkways, Stairways, Industrial, Drainage, Grating Fence, Architectural |
View Complete details
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial, Flooring systems, Stairways, Grating Fence, Drainage, Walkways, Architectural |
View Complete details
| Thickness | Upto 1mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Architectural, Industrial, Walkways, Flooring systems, Stairways, Grating Fence, Drainage |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Shape | Square |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Industrial, Walkways |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Walkways, Drainage, Industrial, Stairways, Grating Fence, Architectural, Flooring systems |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Shape | Square |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage, Grating Fence, Architectural, Industrial, Flooring systems, Walkways, Stairways |
View Complete details
| Thickness | Upto 1mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Walkways, Grating Fence, Architectural, Stairways, Industrial, Drainage |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Shape | Square |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Walkways, Drainage, Industrial |
| Size | 1000x1000 MM |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Grating Fence |
View Complete details
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Architectural, Industrial, Walkways, Drainage, Stairways, Flooring systems |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial, Walkways, Grating Fence |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Architectural, Walkways, Grating Fence, Drainage, Industrial, Flooring systems, Stairways |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Walkways, Stairways, Grating Fence, Flooring systems, Drainage, Architectural, Industrial |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage, Grating Fence, Stairways, Architectural, Industrial, Flooring systems, Walkways |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 3660mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Serrated |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Commercial buildings, Factories, Residential Houses |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Factories, Residential Houses, Commercial buildings |
View Complete details