Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AIDPK3464D1ZN
Call 08043816375 84% Response Rate
Send Enquiry
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Stairways, Drainage, Flooring systems, Walkways, Grating Fence, Architectural, Industrial |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Load Capacity | Light Duty |
| Shape | Rectangle |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 2440mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Usage/Applications | Walkways |
View Complete details
| Load Capacity | Special Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 3660mm |
| Surface Finish | Cold rolled Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence |
View Complete details
| Load Capacity | Heavy Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 3660mm |
| Surface type | Serrated |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Reinforcement |
| Material | Metal |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Extra Heavy Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 2440mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Commercial buildings |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Kilogram
| Load Capacity | Light Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 3660mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Grating Type | Welded |
| Weight | 42 Kg |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Factories, Residential Houses, Commercial buildings |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Grating Fence, Walkways, Drainage, Architectural, Industrial, Stairways |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Usage/Applications | Flooring systems, Walkways, Stairways, Drainage, Architectural, Industrial, Grating Fence |
View Complete details