Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AIDPK3464D1ZN
Call 08043816375 84% Response Rate
Send Enquiry
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Architectural, Stairways, Drainage, Grating Fence, Flooring systems, Walkways, Industrial |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Residential Houses, Commercial buildings, Factories |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Industrial, Walkways, Stairways, Drainage, Grating Fence, Architectural |
View Complete details
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Architectural, Flooring systems, Stairways, Walkways, Drainage, Grating Fence, Industrial |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial, Stairways, Walkways, Drainage, Grating Fence, Architectural, Flooring systems |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Walkways, Stairways, Drainage, Grating Fence, Industrial, Architectural |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Walkways, Architectural, Stairways, Drainage, Flooring systems, Grating Fence, Industrial |
View Complete details
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Industrial, Architectural, Walkways, Stairways, Drainage, Flooring systems |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Usage/Applications | Drainage, Walkways, Flooring Systems, Industrial, Trench Covers |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Usage/Applications | Drainage, Grating Fence, Architectural, Industrial, Flooring systems, Walkways, Stairways |
| Size | As per requirement |
View Complete details
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Usage/Applications | Drainage, Industrial, Walkways, Stairways, Grating Fence, Architectural, Flooring systems |
| Size | 1000x1000 mm |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Flooring systems, Walkways, Architectural, Drainage, Stairways, Industrial |
View Complete details
| Thickness | Upto 1mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Stairways, Flooring systems, Walkways, Grating Fence, Architectural, Drainage, Industrial |
View Complete details
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Walkways, Architectural, Industrial, Drainage, Flooring systems, Grating Fence, Stairways |
View Complete details
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Usage/Applications | Walkways, Architectural, Grating Fence, Flooring systems, Stairways, Industrial, Drainage |
| Size | 1000x1000 mm |
View Complete details
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Usage/Applications | Architectural, Flooring systems, Stairways, Industrial, Walkways, Drainage, Grating Fence |
| Size | As per requirement |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Commercial buildings, Factories, Residential Houses |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Grating Fence, Stairways, Drainage, Architectural, Industrial, Flooring systems, Walkways |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Walkways, Stairways, Drainage, Architectural, Industrial, Grating Fence |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Light Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface Finish | Galvanized |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage, Architectural, Industrial, Walkways, Flooring systems, Stairways, Grating Fence |
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Residential Houses, Commercial buildings, Factories |
View Complete details
| Material | Stainless Steel |
| Load Capacity | Light Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 3660mm |
| Surface Finish | Powder coated |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial |
View Complete details