Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AIDPK3464D1ZN
Call 08043816375 84% Response Rate
Send Enquiry
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Drainage, Grating Fence, Architectural, Flooring systems, Walkways, Stairways, Industrial |
View Complete details
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial, Stairways, Grating Fence, Architectural, Flooring systems, Walkways, Drainage |
View Complete details
| Thickness | 2-4mm |
| Load Capacity | Light Duty |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Flooring systems, Architectural, Industrial, Walkways, Stairways, Drainage, Grating Fence |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Load Capacity | Heavy Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 2440mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Square And Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Load Capacity | Light Duty |
| Mesh size | 50mm X 50mm |
| Surface Finish | Polished |
| Surface type | Standard Plain |
| Grating Type | Welded |
| Usage/Applications | Industrial, Flooring systems, Architectural, Walkways, Stairways, Drainage, Grating Fence |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Kg
| Load Capacity | Extra Heavy Duty |
| Sheet Size (W X L) | 1220mm X 2440mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing | Polished |
| Brand | Ram |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Kg
| Load Capacity | Heavy Duty |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Usage/Applications | Grating Fence |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering this product to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
View Complete details
| Material | Mild Steel |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Thickness | 0.1-5 mm |
| Surface type | Standard Plain |
| Surface Finish | Galvanized |
| GratingType | Welded |
| Usage/Applications | Residential Houses, Commercial buildings, Factories |
View Complete details